Jak dbać o dłonie

Ręce najlepiej chronić, nosząc już od pierwszych chłodniejszych dni rękawiczki. Powinny być luźne, by nie uciskały palców i dłoni, bo wówczas utrudnione jest krążenie krwi, co sprzyja odmrożeniem. Jeśli mimo to stwierdzimy na rękach zaczerwienienia i poczujemy swędzenie skóry - znaczy to, że odmroziliśmy ręce. Można wówczas stosować kąpiele w naparach ziół (rumianek, rozmaryn macierzanka) i masować ręce po natłuszczeniu ich kremem. Jeśli dolegliwości nie ustępują – lepiej iść do lekarza.

Więcej

Jak dbać o stopy

Nogi o czym z pewnością przekonaliśmy się niejednokrotnie najbardziej marzną w ciasnym obuwiu. Pierwszy więc warunek uchronienia się przed odmrożeniem to wygodne, dosyć luźne obuwie. Przymierzając je przy kupnie weźmy pod uwagę fakt, że - być może - potrzebna nam będzie do nich jeszcze wełniana skarpeta. Pamiętajmy też o cieplejszych pończochach czy rajstopach!

Więcej

Pielęgnacja skóry twarzy

Twarz - po zimowych mrozach jakaś szara. Trzeba więc wiosną szczególnie o nie zadbać.

Więcej

Pielęgnacja włosów

Włosy - po długotrwałym chowaniu pod czapkę czy chustkę w okresie zimowym, mogą okazywać oznaki zniszczone, być matowe. Dlatego szczególnie wiosną, oprócz zabiegów podstawowych, wymagają specjalnych odżywek.

Więcej

Opalanie się i kąpiele powietrzne

Prawdziwego lata nie mamy zbyt wiele i dlatego ładną pogodę powinniśmy maksymalnie wykorzystać dla zregenerowania naszego organizmu i przygotowania go do słotnych dni jesieni i mroźnych – zimy. Bezpośredniego działania słońca i powietrza potrzebuje zwłaszcza nasza skóra, szczelnie przykrywana wieloma warstwami odzieży od jesienie aż do wiosny. Toteż pragniemy zachęcić wszystkich, aby każdy wolny, ciepły letni dzień wykorzystali na kąpiele słoneczne i powietrzne.

Więcej